Zimní chemický turnaj

30. 1. 2019

Ve středu 30. 1. se dva tříčlenné týmy z naší školy utkaly se soupeři z dalších 12 škol z Královéhradeckého kraje o vítězství v Zimním chemickém turnaji. Líté boje probíhaly v laboratořích SŠIS ve Dvoře Králové nad Labem. Soutěžilo se v přírodovědných oborech, jak je patrné již z názvu soutěže, nejvíce byla zastoupena chemie. Lépe se nakonec umístil tým ve složení Kája Beranová, Ráďa Ortová a Ráďa Bojarský- skončili šestnáctí. Další skupina odvážných- Anička Zbitková, Naty Kaprasová a Matěj Berger obsadila třiadvacáté místo. Úkoly prověřily jak teoretické vědomosti, tak také praktické dovednosti soutěžících a účastníkům se líbily. Věříme, že i příští rok najdeme zájemce a budeme se moci této soutěže opět zúčastnit.

Mgr. Jana Halířová