Podmínky pro přijetí dítěte do MŠ

Ředitelka Základní školy a Mateřské školy a zástupkyně ředitelky pro mateřskou školu, jejíž činnost vykonává Mateřská škola Horní Maršov, stanoví následující kritéria, podle kterých bude postupovat při rozhodování o přijetí dítěte k předškolnímu vzdělávání v mateřské škole v případech, kdy počet žádostí podaných zákonnými zástupci dětí o přijetí překročí stanovenou kapacitu maximálního počtu dětí pro mateřskou školu:

Do Mateřské školy Horní Maršov budou přednostně přijímány:

1) Děti, které do 31. 8. 2024 dosáhnou nejméně 5. roku věku a které mají trvalý pobyt v příslušném spádovém obvodu (podle věku od nejstaršího po nejmladší), u cizinců místo pobytu.

2) Děti, které do 31. 8. 2024 dosáhnou nejméně 3. roku věku a které mají trvalý pobyt v příslušném spádovém obvodu (podle věku od nejstaršího po nejmladší).

3) Děti, které do 31. 8. 2024 dosáhnou 5. roku věku, i když nemají bydliště v příslušném spádovém obvodu.

4) Děti, které do 31. 8. 2024 dosáhnou 3. roku (podle věku od nejstaršího po nejmladší).

5) Děti, jejichž sourozenec se bude v mateřské škole dále vzdělávat ve školním roce 2024/2025 (podle věku od nejstaršího po nejmladší).

Při rozhodování o přijetí dítěte k předškolnímu vzdělávání v mateřské škole bude ředitelka Základní školy a Mateřské školy brát v úvahu důležitost jednotlivých kritérií ve výše uvedeném pořadí 1) až 5).

Kritéria

Zásady přijetí