Zdravá pětka u nás ve škole

29. 3. 2019

Zdravá 5

Na konci března přijela do naší školy paní z Nadačního fondu Albert. Prezentovala zde výukový program Zdravá 5. Tento program učí děti základních a mateřských škol zásadám správné výživy a jejich důležitosti pro život v rámci zdravého životního stylu.

Děti z 1. stupně byly rozděleny do dvou skupin podle věku. Formou hry a soutěží se děti seznamovaly se zásadami zdravé výživy, kolikrát denně a jaké potraviny by měly jíst, povídaly si o významu ovoce a zeleniny pro svůj správný vývoj a správné trávení. Povídání bylo doplněno ochutnávkou některých druhů zeleniny.

Během činnosti děti odpovídaly na různé otázky týkající se výživy a sbíraly žetony za správné odpovědi. Na konci všichni dostali malou knížku receptů, které by zvládli připravit sami nebo s malou pomocí rodičů. Doufejme, že tato aktivní beseda přispěje ke zdravému stravování našich dětí.

                           Mgr. Helena Kaufmannová

Důležité odkazy

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace