Výukový program Tetřívek

1. 2. 2024

Výukový program Tetřívek
Jaké to je hospodařit v malé obci v Krkonoších a přímo ovlivňovat dění v jejím okolí? Je třeba se zaměřit na hospodářský růst, nebo je třeba zohlednit i život lesních obyvatel, které nevidíme? Lze to vůbec skloubit dohromady? V tomto programu, zaměřeném na aktuální problematiku tetřívka obecného v Krkonoších a jeho ochranu, se žáci mohou sami rozhodnout. Simulační hra žákům přiblíží témata jako fragmentace krajiny, udržitelný turismus a úbytek biodiverzity na jednom konkrétním příkladu. Environmentální program Správy KRNAP vznikl na základě spolupráce Správy KRNAP a Střediska ekologické výchovy SEVER, které program vyvinulo a realizovalo.