Vyhlášení sběru pomerančové a citrónové kůry

22. 5. 2019

Sběr pomerančové a citrónové kůry

Spočítáno, vyhodnoceno. Letos žáci naší školy donesli čtyřikrát více pomerančové kůry než loni (přes 22 kg). U citrónové kůry to bylo dokonce třináctkrát více (téměř 6,5 kg). Také počet sběračů byl mnohem větší. Za to jsme moc rádi, všem sběračům děkujeme. Kůra se extrahuje a dále využívá v kosmetických a také potravinářských výrobcích.

Nejúspěšnějšími sběrači pomerančové kůry pro letošní rok jsou Kuba Strakoš (5,538 kg), Matěj Vyšinský (3,906 kg) a Ráďa Bojarský (1,368 kg). Nejvíce citrónové kůry donesla jednoznačně Ráďa Ortová (3,756 kg), na druhém místě skončila Rozárka Moštěková (0,985 kg) a třetí se umístila Anetka Červenková (0,391 kg). Všichni sběrači byli odměněni, většina z nich donesla jak kůru z pomerančů, tak také z citrónů. Jedná se o Vojtu Prokopa, Jirku a Báru Šlehoverovi, Míšu a Aničku Ševcovi, Denisu a Martinku Kalovy, Matěje Bergera, Kristiána Heřmana, Honzíka Wágnera, Honzíka Holíka, Natku Kaprasovou, Oldu Dobiáše, Tomáška Licka, Romču Pavuka a Kristýnu Mikuláškovou.

Mgr. Jana Halířová

Výsledky