Velikonoční dopoledne

5. 4. 2023

Ve středu 5. dubna prožily děti z 1. stupně ZŠ velikonoční den. Nejednalo se však pouze o tvoření nebo vyrábění výrobků k tématu Velikonoc.

Nejdřív se děti dozvěděly něco o historii Velikonoc, velikonočních barvách a názvech jednotlivých dnů. Všichni dobře poslouchali, aby si vše zapamatovali, protože své vědomosti museli později prokázat vyřešením tzv. Velikonočního kvízu. Pak se většina z nich rozpovídala o tom, jak slaví Velikonoce doma, jaké dodržují tradice s rodiči nebo prarodiči.

Jak se tento den líbil dětem? Za všechny děti vše velmi pěkně shrnula Rózka Moštěková:

Ve středu 5.4 2023 jsme měli velikonoční tvoření. Legrace bylo nad hlavu a práce nám rychle ubíhala. Nejvíc srandy bylo u výroby papírového košíku a měkoučkého vajíčka. Po práci nám učitelé oznámili, že pro nás mají překvapení. Po tom, co nám řekli, že jdeme ven, všem začalo být jasné, co to bude. Vyběhli jsme ven a každý popadl jedno čokoládové vejce. Vešli jsme dovnitř do školy a rovnou na oběd. Kuchařky nám tento den ještě vylepšily. K obědu jsme měli české buchty, kiwi, čokoládového králíčka a ochucené mléko. Byl to krásný velikonoční den.

Helena Kaufmannová a Rózka Moštěková