Soutěž v poznávání přírodnin

3. 6. 2019

Pozice z loňského roku uhájeny! ?

V pondělí 3. 6. se na Gymnáziu ve Dvoře Králové nad Labem konalo okresní kolo v Poznávání přírodnin. Soutěže se z naší školy zúčastnily Kája Beranová a Ráďa Ortová, obě v kategorii 8. a 9. tříd. Na holky čekal nelehký úkol- určit druhové (v menším počtu případů stačilo i rodové) jméno 50 rostlin a 50 živočichů. Organizátoři však vybírali ze seznamu 319 rostlin a 329 živočichů. Seznam organismů byl zájemcům před soutěží rozdán prostřednictvím jejich učitelů a soutěžící se je měli naučit! Takže jak jsem uvedla, úkol to byl skutečně nelehký. Nicméně holky si nevedly nejhůře- Kája obsadila 22. a Ráďa 24. místo. Oběma gratulujeme a děkujeme za reprezentaci školy.

P. S.: Víte, co „vyroste“ z housenky na úvodní fotografii? Odpovědi pište do konce školního roku na adresu jana.halirova@zshornimarsov.cz ?