Školní výlet 9. třídy do Českého ráje

27. 6. 2022

V červnu se žáci deváté třídy zúčastnili pětidenního výletu do Nebákova v Českém ráji. Náplní byly především pěší výlety po památkách a krásách místní přírody. Žáci během týdne dokázali ujít přes 80 kilometrů a navštívili mimo jiné zříceninu hradu Trosky, Prachovské skály či místa, kde se točila známá komedie Jak dostat tatínka do polepšovny. Počasí bylo objednáno tak, aby při výšlapech nebylo moc velké horko, ale aby se zároveň dalo koupat v místním rybníku, což se podařilo a v nabitém programu zbyl i prostor pro sportovní a společenské hry, opékání buřtů u táboráku, nebo noční bojovku, při které se testovala odvaha a orientace ve tmě. Domů se po pěti dnech třída vracela unavená, ale obohacená o nezapomenutelné zážitky a učitelé nejenže přežili, ale výlet si společně s deváťáky užili.

Mgr. Jan Stránský