Prvňáčci v září

30. 9. 2022

Prvňáčkové mají za sebou prvních pár týdnů školní docházky. Za tento krátký čas všech 11 statečných uběhlo pomyslný maraton a překonalo veškeré nástrahy přechodu od „školkáčka“ k „prvňáčkovi“. Přátelská a tvůrčí atmosféra kolektivu každý den pomáhá všem poznávat a učit se vše nové. Nejenomže jsme se naučili samostatnosti v přípravě svých pomůcek na hodinu, dokážeme se bez obtíží orientovat v prostorách školy, poznali jsme spoustu nových starších kamarádů, učitelek, učitelů a dalších zaměstnanců školy. Dokážeme již pracovat se samohláskami, hledáme, ukazujeme, čteme, píšeme a mnohdy i s vyšší obtížností. Snažíme se využívat i přírodních materiálů pro lepší zapamatování, jako například samohlásky zapsané na podzimních listech nebo pořadí čísel pomocí čerstvých kaštanů. Čísla porovnáváme, řadíme, tvoříme skupinky, přesouváme. Po celou dobu ve škole nás provázejí písničky s kytarou nebo klavírem, posloucháme čtené pohádkové příběhy, a když se potřebujeme protáhnout, cvičíme a tancujeme na moderní taneční rytmy. Tím si uvolníme nejenom krční nebo bederní páteř, ale také se vyřádíme a zrelaxujeme naší mysl. V následujících dnech nás čekají nová témata a především další výlety mimo naše městečko. Jsme rádi ve škole!

Mgr. Markéta Tučková