Přírodovědná vycházka 5. třídy

2. 10. 2020

V úterý 22. září vyrazili maršovští páťáci do přírody. Využili jsme jeden z posledních slunečných dní letošního podzimu a vypravili jsme se na přírodovědnou i dobrodružnou cestu na Modrokamennou boudu. Cestou jsme pozorovali stromy, květiny, někteří žáci soutěžili, kdo najde víc hub. A místy jsme našli ještě pár, napůl sušených, borůvek. Větší část cesty vedla do prudkého kopce a kupodivu si nikdo ani slůvkem nepostěžoval. Všichni statečně šlapali, někteří i běželi! ? Na Modrých kamenech si většina dětí „musela“ vyzkoušet svoji horolezeckou zručnost. Obstáli všichni.

Na Modrokamenné boudě jsme dojedli své svačiny, nakoupili jsme pár „nezbytností“ a o přilehlé hřiště jsme se nemuseli dělit s cizími návštěvníky. Měli jsme ho jen pro sebe.

A jaké jsou dojmy samotných páťáků? Posuďte sami:

E.K. - …Po vyjití prvního kopce jsme se raději zastavili a podle mapy zkontrolovali, kde jsme. S mapou jsme pracovali všichni společně…..Výlet se mi moc líbil a těším se na další.

V.Š. - …Na Modré kameny to bylo asi 2 km a pořád do kopce. To byla nuda, ale po kamenech jsme mohli trochu šplhat, bohužel ne moc vysoko.

A.P. - …Šli jsme pěšky kolem domu Emči, skoro pořád do kopce, až jsme došli na Modré kameny. Vylezli jsme s paní učitelkou na kameny, paní asistentka zůstala dole a vyfotila nás.

F.Š. - …Šli jsme do kopce, ale cestou jsme se zastavovali a ukazovali si rostliny a stromy.

J.H. - …Počasí bylo krásné. Cesta trvala skoro 2 hodiny. V lese jsem našel sojčí pírko… Už se těším na další výlet.

B.D. - …Cestou jsme lezli po kamenech a užívali si pěkný slunečný den.

L.M. - …Výlet se mi moc líbil, protože jsme byli v přírodě.

P.D. - …Od školy jsme došli na Pražačku, kde jsme se nasvačili. Poté jsme s kamarády hráli, kdo dříve najde jedlou houbu…..Výlet se mi moc líbil. Na Modrých kamenech to mám rád, často tam chodíme s mamkou.

Mgr. Helena Kaufmannová a její páťáci