PIšQworky- oblastní turnaj

22. 11. 2019

PIšQworky- oblastní turnaj:

Letos se konal již 12. ročník této celorepublikové soutěže v oblíbené hře. My jsme byli nováčky, zato jsme však vyslali dva týmy. Soutěž je určena jak pro středoškoláky, tak i žáky druhého stupně základních škol (kategorie však není rozdělena). O to více nás překvapilo, že když jsme dorazili na místo konání turnaje (SPŠ Trutnov), čekali na nás soupeři pouze středoškolští. Po zakřiknutém začátku se naši soutěžící pustili s vervou do boje.

Pětičlenné týmy se utkaly systémem každý s každým, první čtyři týmy postupovaly do play- off. Postupně se tak žáci utkali s dvěma týmy „domácích“ a se studenty ČLA Trutnov a VOŠZ a SZŠ a OA Trutnov. V každém kole se jim podařilo uhrát pár vítězných dílčích bodíků, nakonec to ale stačilo jen zadní pozice - společně se podělili o poslední místo. Už mimo soutěž pak došlo k „rozstřelu“. Šťastnější byl nakonec tým označený Maršov I ve složení Marek Maissner, Olda Dobiáš, Martin Kobrč, Míša Ševc a Vendy Holečková. Za tým Maršov II bojovali Saša Vlčková, Franta Kučera, Matěj Vyšinský, Ondra Zbitek a Jirka Kostadinov. Všichni soutěžící si klání užili a shodli se na tom, že to byla dobrá zkušenost a že se příští rok popereme o lepší umístění.

Mgr. Jana Halířová