Mladý zemědělec 2024 - regionální kolo

18. 4. 2024

Zbrusu nová soutěž pro žáky 7. a 8. tříd základních škol!

Nebyl důvod, proč by se naše základní škola neměla účastnit. Před Vánoci si tak všichni žáci 7. a 8. třídy vyzkoušeli školní kolo, jehož náplní byl písemný test. Test byl zaměřen, jak už název soutěže naznačuje, na znalosti v oboru zemědělství. Tak důležitý obor, bez kterého se nedá doslova žít!

Tři nejlepší žáci postoupili do regionálního kola. To se konalo ve čtvrtek 18. 4 2024 na Zemědělské akademii a Gymnáziu v Hořicích.

Regionální kolo mělo již dvě části. Nejprve písemný teoretický test a praktickou část. Ta se odehrávala na školním statku. Soutěžící měli za úkol projet s kolečkem, naloženým balíkem slámy, přes překážkovou dráhu, a to vše na čas. Dále měli odhadnout celkovou váhu živých zvířat v ohradě (tele, ovce, koza, králík, slepice, morče), určit správně nabízená krmiva pro daný druh zvířete či pokusit se nadojit na modelu vemene co nejvíc za minutu. Nechyběly ale ani úkoly na zručnost jako hod míčkem na terč a chůze na chůdách.

Naši kluci se vůbec neztratili!!! V nabité konkurenci žáků z typicky venkovských škol obsadili: Filip Štefan 7. místo, Michal Finger 16. místo a Tomáš Licek 23. místo.

Celkem se regionálního kola účastnilo 33 žáků.

Všem třem patří velké díky za vzornou reprezentaci školy.

A jistě je to motivace pro všechny do příštího roku J !!!

Mgr. Štěpánka Šichová