McDonald´ Cup - okresní kolo

4. 5. 2022

ZŠ Horní Maršov v okresním finále McDonald’s Cupu

Ve středu 4. května se na fotbalovém hřišti v Horním Starém Městě uskutečnilo okresní kolo školního fotbalového turnaje McDonald’s Cup. Soutěžilo se v kategorii A pro 1. - 3. třídu a v kategorii B pro 4. - 5. třídu. V kategorii B startovalo družstvo ZŠ Horní Maršov, které si stejně jako pět dalších týmů vybojovalo účast postupem z okrskového kola. Pro maršovské žáky byl postup o to cennější, že na soupisce figurovalo pět třeťáků, kteří se museli popasovat se staršími soupeři.

V úvodním utkání základní skupiny se maršovští žáci postavili proti ZŠ Frimla Trutnov, pozdějšímu vítězi celého turnaje. Trutnovští hráči od začátku ukazovali svou vysokou kvalitu, ale jejich počáteční šance dokázal obratnými zákroky vychytat brankář Honza Víšek, což nabudilo Maršováky. Ti se rozehráli a odpověděli několika gólovými šancemi. Pokaždé však k úspěšnému zakončení chyběla trocha štěstí a ZŠ Frimla nakonec zvítězila 3:0. V následujícím zápase se ZŠ Horní Maršov utkala se silným královedvorským týmem ZŠ Schulzovy Sady o postup do semifinále. V divácky atraktivním souboji se nejprve dvakrát prosadili žáci ze Schulzových Sadů, kteří dokázali vedení držet i po několika šancích Maršova. Maršovští ale zdramatizovali zápas gólem Jirky Šlehovera a několika dalšími pohlednými akcemi před brankou soupeře. Další gól z nich však nepadl a výběr ze Dvora Králové si odnesl výhru 3:1, díky níž se nakonec probojoval až do finále, skončil celkově druhý. Fotbalisty ZŠ Horní Maršov čekal zápas o páté místo proti ZŠ V Domcích Trutnov. V tomto střetnutí si Maršováci dokázali užít závěr turnaje a zároveň odehráli vyrovnané utkání, ve kterém se blýskli několika šancemi. Střela Jiřího Šlehovera z přímého kopu přinesla gól, ale soupeř byl v utkání úspěšnější a vybojoval výhru 3:1, což přisoudilo hráčům ZŠ Horní Maršov šesté místo v okresním finále.

Všichni hráči, kteří Horní Maršov reprezentovali, si zaslouží pochvalu za předvedené výkony a bojovnost ve všech zápasech. Dokázali, že se mohou rovnat i s výběry z mnohem větších škol a mají potenciál pro budoucí zápasy a turnaje. Poděkování patří panu Machovi za skvělou přípravu a trenérské vedení na turnaji a pánům Duchovi a Víškovi za taktickou a logistickou podporu týmu.

Sestava ZŠ Horní Maršov: Jan Duch, Matěj Jašek, Jan Mach, Jakub Valer, Jan Víšek, Kristián Heřman, Jakub Lippert, Jakub Strakoš, Tomáš Licek, Jiří Šlehover, Jan Wagner

Mgr. Jan Stránský