Malý přírodovědec - soutěž pro školy Úpského údolí

23. 6. 2022

Soutěže, která probíhala na naší škole, se zúčastnily čtyři tříčlenné týmy. Jednalo se o zástupce 4. a 5. tříd základních škol ze Svobody nad Úpou, Janských Lázní, Mladých Buků a Horního Maršova. Byla jsem ráda, že se nakonec mezi žáky naší školy našli tři, kteří se soutěže zúčastnili, zájem ze strany žáků byl totiž malý. Přesto, že nepatřili mezi nejlepší, tak bych jim za účast a odvahu zúčastnit se chtěla poděkovat. Jednalo se o Natálku Lippertovou, Jendu Holíka a Míšu Fingera. Nejprve si soutěžící vyzkoušeli pět praktických úkolů a pokusů, jejichž pozorování měli zaznamenat. Poté je čekal teoretický testík ze základních kapitol přírodovědy 4. a 5. třídy.  Došlo i na jednoduché, leč efektní chemické pokusy, které demonstrovali naši osmáci. Na závěr jsme vyhlásili výsledky, jež byly následující: 1. místo- tým z Janských Lázní (33 bodů), 2. místo- soutěžící z Mladých Buků (32 bodů), 3. místo- trio ze Svobody nad Úpou (31 bodů) a 4. místo obsadili žáci naší školy (26 bodů). Všem aktérům děkujeme. Zároveň věřím, že se jim soutěž líbila, vyzkoušeli si pár aktivit a dozvěděli se něco nového.