Keramický kroužek

23. 5. 2022

Keramický kroužek

V letošním školním roce keramický kroužek navštěvovalo 9 dětí. Při středečních schůzkách nejprve vytvářely výrobky, které pak musely několik dní vysychat. Poté byly vypáleny v keramické peci, naglazovány a znova vypáleny, aby dostaly barvu.

Výrobky jsme vytvářeli na téma různých svátků, ročních období, nebo podle vlastní fantazie. Jedno tvoření jsme zkoušeli vylévat keramickou licí hmotu do sádrových forem.

Na poslední květnové schůzce si děti své výtvory prohlédly a zabalily s příslibem, že to určitě nebyl poslední výrobek, který vytvořily

Tak jsme společně prožili asi 16 „keramických schůzek“ ve školním roce 2021/2022.

Mgr. Petra Libřická