Exkurze na Modré kameny – projekt: "Za kořeny Krkonoš"

18. 11. 2022

Následující dva roky čeká na žáky druhého stupně několik „výprav“ pro blízkém okolí. Chceme jim ukázat krásy našeho okolí, aby alespoň tušili, kde se nacházejí. První cesta vedla na Modré kameny. V letošním roce to byla zároveň i poslední cesta.
Čtvrtek pro nás učitele byl dnem velikého rozhodování pod značkou „ Jít či nejít?“.
Nakonec padlo definitivní rozhodnutí, že vyrazíme, a doporučili jsme dětem teplé oblečení vhodné na listopadovou túru na hory. Každý máme o oblečení jiné představy – děti holé nohy, botky s podpatkem, mikinka, hlavně ne čepice. To by byl člověk úplně nemožný. Před školou děti páteční ráno dostaly pracovní listy, které měly ve dvojících vyplnit. S hrůzou otáčely cosi, co měla být mapa, netušily, kde je vlastně začátek a kde konec. Aby toho nebylo málo, na úvod byla cesta do kopce, pak ještě do kopce a další odbočka vedla pro změnu do kopce. Někteří omdlévali už jen z představy dvou kilometrů, které si přečetli na cestníku. Ale zvítězili všichni, přes všechny překážky se vyšplhali až na Modré kameny, tam se vyváleli v prvním letošním sněhu. Cesta dolů byla také náročná. Klouzalo nám dolů z kopce úplně všechno – boty, kalhoty, kameny, klacky. Ale jsou to Vaše dokonalé děti, zvládly to na jedničku. V pondělí jsme celou exkurzi uzavřeli, na mapách si prošli znovu celou cestu, spočítali průměrnou rychlost, mrkli na pravopis obtížných slov, jako je „Modrokamenná bouda“. Trošku jsme se poučili, zlepšili kondičku. Na jarní měsíce se budeme těšit s další cestou po našich krásných horách. 

                        Mgr. Svatava Juhászová

Důležité odkazy

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace