Exkurze do Vrchlabí - Stromy v KRNAP a stromy vrchlabského zámeckého parku

16. 11. 2022

Ve středu 16. listopadu vyjeli naši čtvrťáci a páťáci na exkurzi do KRNAPu ve Vrchlabí. Zúčastnili se vzdělávacího programu na téma „Stromy KRNAPu a stromy vrchlabského zámeckého parku“. Na začátku akce jsme společně s naším průvodcem prošli část parku a dozvěděli jsme se o vzácných i méně vzácných stromech parku. Děti si mohly stromy prohlédnout zblízka, poznávaly jejich listy i spadané plody. Po návratu na základnu se všichni občerstvili z vlastních zdrojů J a zhlédli velmi zajímavé fotografie z krkonošských lesů, dozvěděli se o tom, co lesům škodí, co jim prospívá a čím člověk může život stromů i celého lesního společenství ovlivnit.

Poté byli žáci rozděleni do skupin a každá skupinka dostala rozstříhanou mapku. Po jejím složení se všichni postupně vydali do parku a tam podle obrázků jednotlivých částí stromů určovali jejich jména a výsledky zapisovali do křížovky. Pro někoho to byl úkol jednoduchý, někomu trvalo pozorování a vyhodnocování obrázků a přírodnin trochu déle. Nakonec však všichni tajenku vyluštili a úkol splnili.

Na závěr nás čekala v parku hra pro dvojice, která vyžadovala trochu smyslu pro orientaci, ale byla při ní legrace. Věříme, že se v letošním školním roce ještě jednou do Vrchlabí vypravíme zase za nějakým zajímavým programem.

Mgr. Helena Kaufmannová