Děti ze ZŠ rozsvítily vánoční stromeček

2. 12. 2019

Poslední listopadové dny se hodiny Hv věnovaly nácviku několika koled a písní, které si děti přály zazpívat na rozsvícení maršovského vánočního stromu - v neděli 1. 12. 2019.

V ten den bylo odpoledne šero, mrazivo a přesto byly všechny děti usměvavé, v dobré náladě a připravené zazpívat všem, kteří se na akci přišli podívat.

Za doprovodu klavíru a zpěvu paní učitelky Markéty Tučkové a podbarvení basovou kytarou Šimona Tučka zpěváci předvedli několik známých vánočních koled, které nebyly pro posluchače překvapením.

To přišlo v podobě 3 závěrečných skladeb, které měly u diváků veliký úspěch, a to především proto, že pěvecký projev byl v části písní podpořen znakovým jazykem – hovorově znakovou řečí.

Všechny děti „znakovaly“ naučenými gesty vánoční přání všem lidem dobré vůle.

Tato snaha byla oceněna bouřlivým potleskem a děti tím získaly zpětnou vazbu, že se lidé mezi sebou mohou vždy dorozumět.

Mgr. Markéta Tučková