Čarodějnický den plný radosti a smíchu (3. a 4. třída)

30. 4. 2021

Čarodějnický den plný radosti a smíchu

Žádná opatření ani omezení, která přináší tato doba, nezabránila dětem z 3. a 4. třídy užít si svůj čarodějnický den. Tajemná atmosféra, krásné masky, dobrá nálada, to vše pomohlo svižně, ale kvalitně vypracovat všechna potřebná cvičení v hodinách matematiky a českého jazyka. V tomto čase si ani čarodějky a čarodějové nemohou dovolit zanedbávat školu!!

Jen co dopolední sluníčko prohřálo a osušilo školní hřiště, tak hurá ven. Košťata, nosy, vlasy a klobouky létaly vzduchem a děti se opět přesvědčily, že i během zábavy se můžeme leccos naučit a procvičit. Tentokrát to byly jednotky délky, jejich měření a základní převody. Obří čarodějky, které vznikaly pod rukama malých malířů, neměly míry modelek, ale míry součtu délky končetin dětí v dané skupině. Vznikaly tak pestrobarevné figury, které nejlépe viděli ptáci ze své výšky. Obří čarodějky s nimi odletěly s prvním deštěm, ale nejsme smutní, protože škola hrou je přeci prima. Tak zase někdy příště!

Mgr. Markéta Tučková