Akce školní družiny

26. 5. 2021

CO SE DĚJE VE ŠKOLNÍ DRUŽINĚ?

Poslední květnovou středu se děti ze školní družiny vydaly na průzkum řeky Úpy. Akce proběhla ve spolupráci se SEVEREM (Středisko ekologické výchovy a etiky Rýchory) a paní M. Dobiášovou. Nejprve nám Milada ve družině přečetla příběh z knihy Ferdy Mravence ,,Jak si stavíme domečky pod vodou“. Pak už jsme se vydali na vlastní průzkum řeky Úpy s batůžky a příslušným vybavením. Síťkou jsme lovili živočichy, dávali je do misky s vodou, zkoumali, zapisovali názvy. Viděli jsme malé broučky, chrostíky, nymfy, jepice. Po průzkumu jsme živočichy vraceli zpět do řeky. Výsledkem bylo zjištění, že naše Úpa je čistá řeka. Závěrem nám Milada přečetla příběh o jepici, která jako dospělá žije pouhý jeden den. Průzkum jsme si náramně užili a dokonce jsme ani nezmokli, někteří otužilci chtěli jít v plavkách, že Kájo? Moc děkujeme a těšíme se na další setkání.

Vychovatelka Bc. Věra Krausová a kluci, holky z družiny