1. třída v Městské knihovně v Trutnově

24. 1. 2022

Maršovští prvňáčci v knihovně

I když většina z nás, prvňáčků, se již byla s rodiči podívat v hornomaršovské knihovně, na pondělí 24. ledna jsme měli naplánovanou exkurzi do knihovny v Trutnově. Odjezd nám trochu zkomplikovalo školní testování na covid, takže jsme museli přijít do školy dříve než obvykle, aby nám neujel autobus do Trutnova. Vyhlídková jízda přes Janské Lázně se nám líbila.

V Trutnově jsme si nejdřív prohlédli i prozkoumali nové dětské hřiště u Uffa a pozdravili jsme se i se sedmi „kočkami“.

V knihovně nás paní knihovnice hezky přivítala a usadila na pohodlné polštářky. Pak jsme si povídali o knihovně a knížkách a nakonec jsme si mohli vybírat libovolné knížky a časopisy a v nich si listovat a číst. I když jsme se ještě neučili všechna písmenka, s malou pomocí paní učitelky jsme si společně přečetli krátký pohádkový příběh.

Naše návštěva knihovny se nachýlila ke konci a my jsme se na závěr nasvačili, protože na nás čekalo ještě putování po Trutnově. Nejprve jsme se šli podívat na sošku draka v Dračí uličce. Pak jsme přešli po skleněné lávce a došli jsme k Rýbrcoulově stezce. Protože bylo dost sněhu a cestičky byly zapadané, prohlédli jsme si jen dvě sochy, podoby Rýbrcoula – Krakonoše a kohouta. Potom jsme přešli ulici Na Struze, prošli několika úzkými uličkami a ocitli jsme se před opravdovým………VĚZENÍM. I když dnes už v této budově žádní zločinci nejsou, pohled na ni v nás budil respekt.

Vězeňskou uličkou jsme se dostali na pěší zónu, kde nás nejvíc zaujala výkladní skříň hračkářství, a pomalu jsme došli k autobusu. Někteří z nás byli tak unaveni, že v autobuse na chvíli usnuli! Pan řidič autobusu byl moc hodný a zastavil nám u Hrušky, takže jsme za chvíli došli do školy.

Výlet do Trutnova byl prima, škoda jen, že ze zdravotních důvodů se ho nemohli zúčastnit všichni naši kamarádi z 1. třídy. Tak snad příště!

                                 Mgr. Helena Kaufmannová a její prvňáčci

Důležité odkazy

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace