Předvánoční "přespávačka" 2. a 5. třídy ve škole

21. 12. 2023

Není lepší odměnou za několikaměsíční práci při hodinách školní výuky, než přespat ve škole s kamarády a prostě si jen tak užít, relaxovat, načerpat zase energii.

Ve čtvrtek 21. 12. se v pozdním odpoledni sešli kluci a holky se spacáky a karimatkami v budově školy. Tam už čekala paní učitelka Markéta Tučková v roli kapitána akce. Vzhledem k deštivému a větrnému počasí jsme ihned zamkli hlavní vchod a začali si užívat naprosté volnosti, pohody, přátelského setkání a klidu. Prostory naší třídy jsme si přizpůsobili k pohodlnému spaní a velký školní vestibul byl hernou a jídelnou současně.

Děkujeme všem maminkám za pečlivou přípravu jídla na dva dny, za dokonalé zabalení a přípravu věcí mladším dětem a především, že jsme udrželi děti zdravé v tomto období plném viróz. Samozřejmě jsme se během večera spojili i přes kameru s kamarády, které na poslední chvíli skolila viróza, ale smutní doma nebyli, protože již teď je naplánována „přespávačka“ další. Společně jsme se navečeřeli, hráli společenské hry, došlo ale i na trochu sportu – fotbálek, stolní tenis, ale i hra na schovávanou.

Asi nejdůležitější chvílí bylo předávání dárečku kamarádovi, kterého jsem si již v předstihu vylosoval. Opravdu bylo znát, že každý svědomitě přemýšlel, jakou drobností svého kamaráda obdaruje…co má rád, co jej zajímá…neuvěřitelně zajímavé dárky, které byly oceněny velkou radostí každého obdarovaného. Se zpocenými čely a skráněmi se pomalu mladší děti začaly připravovat na spaní…hygiena, převlékání a hurá do spacáků…no, starší děti to měly samozřejmě lepší, vytvořily si komunitní kroužek a ještě dlouho do noci povídaly, odpočívaly a spát odcházely, až je únava přemohla.

Ráno už nás probudil poslední den školy před odchodem na vánoční prázdniny, takže umýt oči a zuby, poklidit třídu a už jen popíjet čaj, jíst cukroví a zakončit den návštěvou vánočního kostela a jeho zákoutí.

Ráda bych touto cestou poděkovala všem dětem, a především jejich rodičům. Všichni „účastníci zájezdu“ byli skvělí, samostatní, přátelští, dodržovali všechna pravidla, která jsme si s ohledem na bezpečnost nastavili, prostě máme úžasně vychované děti v naší škole…a odměna pro paní učitelku?…aby 13 dětí usnulo a bez zakašlání spalo všech 13 až do půl sedmé ráno???…co víc si kantor může přát.

Přejeme Vám všem klidné vánoční dny….

Mgr. Markéta Tučková