Exkurze 1. stupně do Hvězdárny v Hradci Králové

17. 4. 2024

S jarním počasím otvíráme naše „cestovatelské okénko“, kdy se snažíme stihnout navštívit naplánovaná místa. Hvězdárna a planetárium v Hradci Králové splňuje všechny důležité prvky, které se objevují během školního roku v různých předmětech i mezipředmětových vztazích.                                                      Otázka záhad vesmíru, podstaty změny ročních období, soustav planet, zatmění Měsíce a Slunce, … jsou stále v dětech živé a odpovědi hledáme nejen nad učebnicí ve škole, ale taky prakticky, v místě nejpříhodnějším.                                                                                                                                                Planetárium je v příhodné dojezdové vzdálenosti, proto na tuto exkurzi s dětmi jezdíme už od 1. třídy. Kvalifikovaní pracovníci centra totiž program přizpůsobí všem věkovým skupinám. Těšíme se na další podobné akce, protože všechna naše nová poznání a zkušenosti dále využíváme.

Mgr. Markéta Tučková