Přednáška o zemědělství

17. 3. 2018

Přednáška o zemědělství

Ve čtvrtek 8. 3. nás čekala přednáška o zemědělství spojená s praktickými ukázkami. První část nám připomněla základní informace a situaci v našem zemědělství, druhá část prověřila naše praktické znalosti.
Rozdělili jsme se do pěti skupin a střídali se na stanovištích, kde jsme plnili nelehké úkoly. Poznávali jsme sušené obiloviny, zemědělské stroje, zvířata a semínka. I když jsme mohli dát několik svých mozků dohromady, tak pojmenovat dvaadvacet různých druhů semínek byl pro nás nadlidský úkol. O něco lehčí však bylo na jiném stanovišti poznat zemědělské produkty a přiřadit je ke zvířatům nebo rostlinám, ze kterých byly vyrobeny. Každopádně jsme ale překvapili naše učitele, tím, jak jsme se do práce ponořili, jak jsme si během spolupráce předávali navzájem znalosti a jak jsme byli hodní. Na závěr jsme si mohli na cvičném modelu kravského vemena vyzkoušet dojení.

Mgr. Svatava Juhászová, Mgr. Jan Stránský

Důležité odkazy

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace