Informace k znovuotevření škol 30. 11.

30. 11. 2020

Vážení rodiče, posílám informace k znovuotevření školy.

Výuka na 1. stupni

Výuka bude probíhat podle rozvrhu, nebude vyučována tělesná výchova (místo ní podle počasí budou děti chodit ven nebo procvičovat probrané učivo). Ráno budou přicházet děti jako obvykle, vzhledem k malému počtu žáků není potřeba příchody časově měnit. Před školou se děti nebudou moci shlukovat a musí dodržovat dostatečné rozestupy od žáků z jiných tříd.
Do prostoru šaten a do budovy školy je zakázán vstup třetích osob (zákonní zástupci pouze v nutných případech a po domluvě).
Do žákovských knížek omluvte všechny absence od 14. 10. do 27. 11., popř. i absence před uzavření škol, na které jste zapomněli. Do ŽK se píše i omluva výpadku připojení. Zameškané hodiny budou započítávány do celkového počtu 40% absence.
Děti budou mít roušky po celou dobu pobytu ve škole, tedy ve třídě a ve společných prostorách. Vybavte, prosím, své děti dostatečným množstvím roušek a sáčkem na ně. Všichni si musí dezinfikovat ruce při vstupu do školy, do jídelny, při přechodu do jiných tříd atd. Pokud jim vadí dezinfekce, kterou máme ve škole, vybavte je, prosím, vlastní.
Protože je nařízeno časté větrání, doporučuji, aby děti byly dostatečně oblečeny.
Vzhledem k tomu, že se děti účastnily online výuky téměř všechny, bude po návratu do školy probíhat ověřování znalostí, abychom měli dostatečné podklady pro kvalifikaci.
Vydávání obědů bude probíhat za zvýšených hygienických opatření, což určitě způsobí, že děti budou obědvat delší dobu. Prosím tedy o pochopení. Obědy si přihlaste na www.strava.cz.
Školní družina bude fungovat normálně (i ranní), i zde musí být děti v rouškách, to samé i při pobytu venku, pokud nebudou dodržovat dvoumetrové rozestupy. Pokud budete potřebovat ranní družinu, dejte, prosím předem vědět. Vzhledem k tomu, že se nesmí třídy míchat, zařídím náhradní řešení. Školní družina bude rozdělena podle tříd – 1. + 2. třída, 3. + 4. třída, 5. třída.
Zvažte také, prosím, jak dlouho budete vaše dítě ve školní družině nechávat. Případné dotazy pište na mou e-mailovou adresu.
Poslední vyučovací den v tomto kalendářním roce bude pátek 18. 12., kdy budou probíhat třídní vánoční besídky. Výuka 1. stupně bude končit v 11. 10.
V pondělí 21. 12. a v úterý 22. 12. je ředitelské volno (bylo již avízováno), v těchto dnech proběhne důkladná dezinfekce prostor školy. Děti nastoupí do školy 4. 1. 2021.

Výuka na 2. stupni

Výuka bude probíhat podle rozvrhu, nebude vyučována tělesná výchova (místo ní podle počasí budou děti chodit ven nebo procvičovat probrané učivo). 2. stupeň bude mít pouze 1 hodinu TV, a to ve středu 6. a 7. třída (chlapci i dívky dohromady), v pátek 8. a 9. třída (rovněž chlapci a dívky dohromady). Tělesná výchova v pondělí odpadá.
Ráno budou přicházet žáci jako obvykle, vzhledem k malému počtu není potřeba příchody časově měnit. Před školou se nebudou moci shlukovat a musí dodržovat dostatečné rozestupy od žáků z jiných tříd.
Žáci budou mít roušky po celou dobu pobytu ve škole, tedy ve třídě a ve společných prostorách. Vybavte, prosím, své děti dostatečným množstvím roušek a sáčkem na ně. Všichni si musí dezinfikovat ruce při vstupu do školy, do jídelny, při přechodu do jiných tříd atd. Pokud jim vadí dezinfekce, kterou máme ve škole, vybavte je, prosím, vlastní.
Protože je nařízeno časté větrání, doporučuji, aby žáci byli dostatečně oblečeni.
Vzhledem k tomu, že se všichni žáci účastnili online výuky, bude po návratu do školy probíhat ověřování znalostí, abychom měli dostatečné podklady pro kvalifikaci. Učitelé na 2. stupni se domluví, aby se větší písemky nehromadily v jeden den.
Vydávání obědů bude probíhat za zvýšených hygienických opatření, což určitě způsobí, že žáci budou obědvat delší dobu. Prosím tedy o pochopení. Obědy si přihlaste www.strava.cz.
Poslední vyučovací den v tomto kalendářním roce bude pátek 18. 12., kdy budou probíhat třídní vánoční besídky. Výuka 2. stupně bude končit v 12. 05.

Školní stravování

Školní jídelna však musí dodržovat povinnosti stanovené v usnesení vlády č. 2 pro provozovny stravovacích služeb:

• Jedná se především o rozestupy 1, 5 metru mezi jednotlivými stoly, maximální počet osob u jednoho stolu je nově omezen na 4 osoby (u dlouhých stolů může sedět více osob tak, že mezi skupinami nejvýše 4 osob je rozestup alespoň 2 metry).

POKUD BUDETE MÍT NĚJAKÉ DOTAZY, PROSÍM, OZVĚTE SE – TEL. 603 950 358 NEBO E-MAIL: eva.hlouskova@zshornimarsov.cz.

PROSÍM RESPEKTUJTE VEŠKERÁ NAŘÍZENÍ, ABYCHOM MOHLI DO ŠKOLY CHODIT CO NEJDÉLE. CHRAŇTE NEJEN SEBE, ALE I OSTATNÍ. DĚKUJI.

Mgr. Eva Hloušková