Florbalový turnaj

5. 11. 2018

Florbalový turnaj – okrskové kolo (8. a 9. třída)

(Tato scéna se odehrála v šatně ZŠ Rudolfa Frimla, kam byli chlapci z osmé a deváté třídy vysláni, aby se střetli s dalšími devíti týmy. Za případné nesrovnalosti může básnická licence.)

Strop se třásl. Šatna působila překvapivě prostorně, když tam posedával malý maršovský tým. Skrz stěny pronikalo dunění a křik fanoušku. Žádný nepřišel fandit nám.
"Viděli jste toho s číslem patnáct? Má hustší vousy než pan učitel!"
"Ty v červenejch dresech mají brankáře širšího než branku," přidal se další žák.
"Máme jen jednoho hráče na střídání. Ostatní střídají celej tým," bědovali ostatní.
Nevypadalo to s námi dobře. David se měl střetnout s Goliášem.
"Budeme poslední. Vždycky jsme poslední," svěsil chlapec hlavu.
"Oni vypadají, že snídají florbalový míčky místo Nesquika!"
"Pojedeme domů, pane učiteli, to bude strašná ostuda."
 "Máte pravdu, chlapci," promluvil jsem. "Ano, na hřišti můžete prohrát. Odejděte a neprohrajete. Alespoň na chvíli. A na smrtelné posteli... za mnoho let... budete chtít vyměnit prožité dny za jedinou možnost. Vrátit se sem a říct vašim soupeřům, že vám mohou vzít vítězství, ale nikdy vám nevezmou vaši čest!"
Po této úchvatné motivační řeči se chlapci chytili florbalek, zařvali a vypochodovali z šatny, aby se postavili větším a početnějším týmům. Nezáleželo na počtu, ani na velikosti, ani že šlo o jediný tým na turnaji doprovázený češtinářem. Naši žáci hráli, jak nejlépe dovedli. V historii k takovým událostem dochází. Prohra se změnila ve výhru. Jako když Řekové podlehli perské přesile u Thermopyl, ale navždy se zapsali do dějin.
Kluci nepotřebovali střídat nebo odpočívat. Neměli na únavu čas. Protivníkům, kteří nás podceňovali, po chvíli zmrzl úsměv na tváři, když zjistili, jak těžké je projít naší obranou. Maršovský tým dvakrát remizovala a s favority dokázal prohrát o jediný gól. Skončili jsme na osmém místě z deseti. Toho dne se ale chlapci naučili něco, co by je za lavicemi nepotkalo. Neutekli před problémy, ale odvážně se jim postavili.
Zatímco některé týmy odcházely z turnaje nešťastné se třetím nebo čtvrtým místem, naši chlapci odkráčeli jako vítězové, protože věděli, že do hry dali všechno. A tak jsem byl svědkem, jak se maršovští žáci léta Páně 2018 postavili přesile a vyhráli svoji čest.

Mgr. Tomáš Laube

Florbalový turnaj – okrskové kolo (6. a 7. třída)

1. listopadu se v Trutnově na ZŠ Rudolfa Frimla konal okrskový turnaj ve florbale. Od nás ze školy jel Jirka, Dan, Petr, Roman, Nikolas, Vojta, Šimon a Patrik. Sešlo se tam osm týmů, které byly rozděleny do dvou skupin po čtyřech. V prvním zápase jsme sice prohráli, ale naše forma se během dne zlepšovala.
Hráli jsme velmi dobře, dali jsme dokonce jeden gól, druhá branka nám nebyla uznána. Naše účast na turnaji skončila prohrou na nájezdy. Umístili jsme se na krásném osmém místě z osmi. Poblahopřáli jsme protihráčům a odešli jsme se ctí domů.

redaktoři Dan Vlček a Roman Pavuk (žáci 7. třídy)