Bodlinka u nás

23. 1. 2019

Žáci deváté třídy se letos zapojili do projektu Bodlinka u nás, který probíhá již třináctým rokem a jehož vyhlašovatelem je KRNAP. Cílem projektu je postarat se v zimním období o ježka, který by sám v přírodě zimu nepřečkal. Zapojení do projektu je dobrovolná věc, na které se shodli všichni žáci.  Rozdělili se do dvojic či trojic a v každodenní péči se budou střídat. Poděkování patří také Beranovým, kteří pro ježka vyrobili perfektní dřevěný příbytek a poskytli kameninové misky na vodu a žrádlo. Pan Bílek nám našeho ježečka dovezl ve středu 16. 1. ze záchranné stanice ve Vrchlabí. Jedná se o drobka z podzimního vrhu. Po přednášce, na které jsme se dozvěděli mnoho zajímavostí z ježčího života a také to, jak o ježka pečovat a čím ho krmit, jsme díky panu Bílkovi zjistili, že máme kluka. Žáci ho pojmenovali Marcel. Věřím, že se mu u nás bude líbit, že žákům vydrží jejich zájem se o něj řádně starat a že ho budeme moci v plné parádě a síle koncem dubna vypustit do přírody.

Mgr. Jana Halířová