Výlet 1. - 4. třídy

30. 5. 2019

Letošního výletu se dne 30. 5. 2019 zúčastnily děti z 1. - 4. tříd naší školy. Již cestou tam nás překvapila náhlá nevolnost jednoho z žáků, ale situaci jsme hravě zvládli a náladu nám to rozhodně nezkazilo.

Při příchodu do pohádkového hradu děti přivítala čarodějnice, která zároveň byla i naší průvodkyní. Žáci dostávali různé úkoly například poznávat loutky v podobě draků a také jim přiřazovat správné vlastnosti a názvy. Nejvíce se nám líbila dračí zuboopravna, kde jsme se dozvěděli sedmero zubozdraví a jak pečovat správně o chrup. Děti při odchodu z hradu dostaly drobné dárky.

Poté jsme se vydali na pěší túru k zřícenině hradu Kumburk. Zde byla rozhledna s krásným výhledem do okolní krajiny. Vyčerpaní, spokojení a plni zážitků jsme se vraceli všichni v pořádku domů. Už se nemůžeme dočkat příštího výletu.

Bc. Krausová Věra, Juhászová Ivana