Pasování prvňáčků na čtenáře v Městské knihovně v Trutnově a návštěva Galerie Draka

28. 4. 2022

Od naší návštěvy knihovny v Trutnově uběhly už 3 měsíce a my – prvňáčci jsme se vydali na další cestu do Trutnova, tentokrát za královnou Abecedkou.

Na cestu jsme vyjeli 28. dubna a tentokrát nikdo neonemocněl, nikdo nechyběl. V knihovně nás přivítala paní Šašková a za chvíli se objevila královna Abecedka. Byla to statná paní, trošku popleta, a nejdřív se zajímala, zda jsme jí přivezli slíbený dárek. Byl to svazek našich ilustrací ke knížkám, které nyní čteme. Abecedka se trochu divila, že někteří z nás čtou dokonce knížky vhodné pro starší děti. Tak jsme ji přesvědčili, že „na to máme“. Každý z nás si mohl vybrat krátkou říkanku z Abecedčiny knížky a všem ji přečíst. Všichni jsme obstáli na výbornou, proto nás královna Abecedka pasovala na rytíře Řádu čtenářského a paní učitelka nám každému předala knížku Řemeslné pohádky. Je to moc pěkná knížka s krátkými pohádkami, které jsme už začali ve škole společně číst. Chvíli jsme si ještě mohli listovat knížkami v knihovně, pak jsme se rozloučili a vydali jsme se na další návštěvu.

Tentokrát jsme navštívili trutnovského draka! Někteří z nás se trošku báli, když jsme v Galerii draka sestupovali po schodech do sklepních částí budovy. Usadili jsme se na malé stoličky a čekali, co bude. A bylo! Před námi se začal odvíjet příběh o sani, která sužovala lid, od začátku do konce. Pan průvodce nám vyprávěl příběh a současně nám ho ukazoval na dřevěném „kolotoči“ s hlavními postavami příběhu. Pak jsme si mohli prohlédnout různé dřevěné stavebnice a pohyblivé figurky, viděli jsme dračí vejce i mládě dráčka.

Celou výpravu jsme zakončili na hřišti u Uffa, kde jsme si to moc užili.