Návštěva vánoční výstavy a Galerie draka

10. 12. 2019

V úterý 10. prosince jsme jeli na malý výlet do Trutnova. Po cestování autobusem i vlakem jsme se vydali pěšinou pod trutnovským kostelem k muzeu. Tam už na nás čekala usměvavá slečna průvodkyně, byli jsme prvními návštěvníky toho dne. Prohlédli jsme si výstavu s exponáty z minulého století. Viděli jsme nazdobené stromky a hračky, které dostávaly od Ježíška naše babičky a prababičky.

Z muzea nás paní učitelka provedla několika uličkami a my jsme se ocitli na náměstí u krásného vánočního stromu s betlémem. U něj jsme se vyfotili na památku a šli jsme se ohřát a zamlsat si do blízké cukrárny.

Před 10. hodinou jsme vyrazili ke Galerii draka. To bylo něco! Nejdřív nám pan průvodce vyprávěl, jak to bylo s trutnovským drakem. Pověst byla krásně dokreslena pohyblivými loutkami. Pak jsme byli vysláni na krátkou, ale zajímavou cestu podzemím, kde jsme viděli dračí oko, ocas, rodící se mládě, ale hlavně hodně hlavolamů, skládaček a různých hejblátek. A na vše jsme si mohli sáhnout a vše si vyzkoušet!

Dračí svět jsme po necelé hodině opustili a cestou na nádraží jsme ještě měli čas navštívit hračkárnu a dvě Knihy, kde si ti nejpilnější čtenáři dokonce koupili knížku. A pak, plni dojmů a zážitků, jsme nasedli do vláčku a později do autobusu a dojeli jsme do Maršova, kde na nás ve škole čekal chutný oběd. Více takových výletů!

Mgr. Helena Kaufmannová a děti 3. a 4. třídy