Výlet do Prahy aneb V botanické zahradě nejsou žádné boty

20. 4. 2018

Výlet do Prahy aneb V botanické zahradě nejsou žádné boty

Na Letiště Václava Havla přilétají lidé ze všech koutů světa a 19. dubna se proháněli v autobuse po ranveji i žáci z Horního Maršova. Letištní bezpečnost prohledala žáky i učitele, ale žádný kontraband u nás nenalezla (tentokrát).

Nakoukli jsme do zákulisí a viděli přistávat i startovat letadla všech velikostí a tvarů. Před našima očima přistál největší dopravní letoun Airbus A380. Do dvou těchto strojů by se vešli všichni obyvatelé Maršova i s domácími mazlíčky. Prohlédli jsme si hasičský hangár a očíhli veškerý letištní personál. Teď nám stačí hodit po letadle jednou očkem a rozeznáme Boeing od Airbusu. Žáci si tu podívanou užívali, protože většinu roku mohou očekávat, že přiletí leda pohlavek.

Od technologických zázraků jsme se přesunuli do botanické zahrady k zázrakům přírody. V rozsáhlém vyhřátém skleníku se od stropu snášela jemná oblaka, která zamlžila žákům brýle i displeje. Kolem nás tančili pestrobarevní motýlí a klouzali se na vzduchu provoněným exotickými orchidejemi. Šlo o krásnou i symbolickou třešničku na dortu naší pražské výpravy. Vždyť i žáci nejsou nic jiného než housenky připravené k metamorfóze v dospělého jedince. Učitelé i rodiče čekají na okamžik, kdy se z bytostí, které se smějí tomu, když si jejich spolužák v hodině říhne, stanou dospělí lidé, roztáhnou křídla a odletí vstříc vlastními osudu.

Mgr. Tomáš Laube