Výlet 5. - 8. třídy do Hořic

21. 6. 2018

Letos jsme se na tři dny usídlili v kempu Alegro nedaleko Hořic. Šlo o půvabný areál, po kterém se poflakovala místní slepice, v ohrádce spokojeně přežvykovala morčata a stříhal tam oušky nejroztomilejší králíček v kraji Hořických trubiček. Jeho pozici favorita mohly u dětí trumfnout jen švédské stoly u snídaně.
Absolvovali jsme pěší výlet do Lázní Bělohrad. Učitelé se radovali, děti se radovaly, klíšťata se radovala. Do rekordmanky z osmé třídy se během jedné procházky zakouslo hned šest krvežíznivých potvor.
Vrchol výletu nastal tehdy, kdy jiné výlety končí. Se západem slunce. Když okolní lesy potemněly, zavedli jsme hlouček vyděšených žáků na lesní cestičku a oni museli nalézt cestu zpět do bezpečí. Směr jim ukazovaly jen mihotající plamínky svíček. Připojily se i světlušky, které mnozí žáci viděli poprvé v životě. Tančily kolem žáků ve spirálách a snažily se je svést z cesty. Fantazie ukryla za každý strom upíry a vlkodlaky. Šeptajícími větvemi se nesly hlasy duchů a děti cítily na šíjích studené oči bytostí, kterým patřila noc. Všichni žáci absolvovali naše noční dobrodružství a nemuseli jsme jim ani zajišťovat posttraumatickou péči.

Mgr. Tomáš Laube