Historicky první získaný pohár závodů škol „Úpského údolí“ 2018

17. 3. 2018

Historicky první získaný pohár závodů škol „Úpského údolí“ 2018

Každoročně se vybraní zástupci naší školy účastní meziškolních závodů v obřím slalomu. Tento rok pořádali akci přátelé ze Základní školy v Mladých Bukách. Ve středu 7. března se tedy na slalomák do Mladých Buků sjeli nominovaní závodníci ze základních škol v Peci pod Sněžkou, Janských Lázní, Černého Dolu, Svobody nad Úpou, Mladých Buků a Horního Maršova. Ve velkém počtu kategorií závodili v obrovské konkurenci jednotlivci mezi sebou o medaile a stupně vítězů, ale také o celkový počet medailí – teamová soutěž o putovní pohár. Ten získává celé skupina dětí z prvního nebo druhého stupně dané školy.

I přes startovku naplněnou vynikajícími lyžaři jsme opět přivezli velké množství výborných umístění, a to nejenom na stupních vítězů, ale i na postech do desátého místa.

Nejvíce oslavovaným úspěchem bylo získání zlatého pohárů za 1. stupeň naší školy, o který se postarali medailisté, ale samozřejmě (jak už to v teamových soutěžích bývá) i ti, kteří na stupních vítězů nebyli, ale naplno soutěžili a fandili. Velký dík všem, kteří se postavili na start. Věřte, není to vůbec jednoduché, překonat trému, možná strach, vypořádat se s rychlostí, větrem, mrazem, brankami, ale hlavně - překonat sám sebe. Děkujeme, že máme děti, které rády soutěží a baví se. Jsme vděční za lyžařská, fotbalová, florbalová setkání. Účast s vítězstvím i bez vítězství neobyčejně modeluje dětskou duši. Rodiče, dík patří i vám, že se dětem tolik věnujete a podporujete je.

Těšíme se na další ročník, budeme obhajovat!!:)

Mgr. Markéta Tučková

Naše úspěchy:

Žákyně 2. a 3. ročník

Kolbová Ema – 31,32 s (2. místo)

Libřická Tereza – 40,01 s (10. místo)

Turečková Marie – 33, 92 s (5. místo)

Žáci 2. a 3. ročník

Plíva Jakub – 30, 71 s (1. místo)

Žákyně 4. a 5. ročník

Váchová Aneta – 37, 20 s (10. místo)

Žáci 4. a 5. ročník