Dětský den v naší škole

1. 6. 2018

Přiblížil se nám červen a naši žáci už netrpělivě vyhlížejí začátek prázdnin. Nicméně i měsíc červen nezačíná špatně. Hned prvního mají svátek všechny děti (tedy i ty, které se už za děti nepovažují a které by toto oslovení urazilo  ). Pátek 1. 6. jsme ale věnovali těm, které se za děti opravdu „považují“. Hned ráno začalo pohádkou, tedy pohádkou filmovou, žáci 1. – 4. třídy si připomněli večerníčky jako např. O Rumcajsovi, Mach a Šebestová, O formanu Šejtročkovi. Mezitím si skvělé malířky z 9. třídy pod vedením velezkušené Anniky Mládkové braly děti, které postupně proměnily v pejsky, kočičky, víly, anebo jim pouze ozdobily obličeje motivy, jež si vybraly. Této přeměně se nevyhnuly ani paní učitelky, které se mohly pochlubit obrázky na rukách .
Poté se již parta třeťáků a čtvrťáků vydala na cestu. Začala hra, na jejímž konci čekal všechny „poklad“. První skupina značila cestu a schovávala úkoly, druhá (prvňáčci a druháčci) je sledovala a plnila nalezené úkoly. Po návratu ke škole je čekal nejdůležitější úkol, a to nalézt „poklad“. Naše šikovné děti byly samozřejmě úspěšné, a tak se po nějaké chvíli mohly radovat z pokladu (tedy ne opravdového, ale pouze lízátkového).

Doufáme, že si všichni den užili, a teď jen, aby už byly prázdniny.

Mgr. Eva Hloušková