Základní škola Horní Maršov

Mladí technici v maršovské škole

V letošním roce se nám podařilo opět uspět v dalším dotačním programu Královéhradeckého kraje, a to Polytechnická výchova a vzdělávání.

Cílem našeho projektu bylo dovybavit školní dílnu stavebnicemi Merkur, které podle našeho názoru lze využít ve vícero vyučovacích předmětech, ať už by se jednalo o pracovní činnosti na 1. i 2. stupni (oddíl Konstrukční činnosti), přírodověda na 1. stupni, nebo fyzika na 2. stupni. Chtěli jsme v žácích probudit zájem o manuální činnost, naučit je sestavovat modely, které by poté měly praktické využití ve výuce. Důležité pro žáky je, že nejenže si sestaví nějakou stavebnici, ale získané teoretické znalosti z výuky uvidí v praxi. Navíc stavebnice tohoto typu jsou využitelné opakované, takže na jejich konstrukci se mohou vystřídat žáci i v dalších ročnících či v dalších školních rocích.

Celý článek...
 

20171018_131616 Keramický kroužek

Keramický kroužek má na naší škole dlouhou tradici. Byl nabízen žákům od 1. do 9. ročníku od chvíle, kdy naše škola zakoupila elektrickou vypalovací pec (prosinec 1996). V roce 2001 byla pro účely kroužku upravena půdní místnost, která se postupně vylepšovala a dovybavovala (např. tapety a nová podlahová krytina), dále byl zakoupen i hrnčířský kruh. Materiálové vybavení (tj. keramická hlína, engoby, glazury, štětce, válečky, špachtle apod.) se nakupují z příspěvků žáků, proto si žáci všechny své výrobky odnášejí domů nebo je prodávají na našem každoročním hornomaršovském jarmarku.

Celý článek...
 

IMG_20171212_123917 Vánoční chemický turnaj

Opět po roce, téměř na den, se na SŠIS ve Dvoře Králové nad Labem konal Vánoční chemický turnaj. Své přírodovědné znalosti a manuální zručnost si vyzkoušela dvě tříčlenná družstva.

Celý článek...
 

IMG_9325 Mikuláš v ZŠ

V úterý se žačky 9. třídy posypaly třpytkami a začernily si tváře mourem. Pomáhaly žákům vytvářet na stanovištích výrobky s mikulášskou tématikou.
Při pohledu na děti skotačící kolem stále pomalejších a pomalejších čertů jsem si nebyl jistý, kdo přišel potrestat koho. Žáci se bavili, i když některé děti měly více barvy v obličeji než na čtvrtkách.

Celý článek...
 

jezecek  Akce v MŠ - Barborka

                                    - Besídka

                                    - Slavnostní oběd

Naše mateřská škola byla ve čtvrtek 7. prosincepozvána  do penzionu Kneifel na slavnostní oběd. Dětem polévka i pizza přišla k chuti a odcházely spokojené.

Děkujeme panu Furbacherovi a personálu penzionu za výborný oběd a milou obsluhu.                                                             Ježečci z mateřské školy

                             

 

logo3 Střednědobý výhled hospodaření 2018 - 2020

 


Strana 2 z 71

rodice_vitani_logo

Proškoly.cz

proskoly

Odhlašování obědů

 prihlaseni

Jídelní lístek

 

Změna rozvrhu

stopwatch

EU projekt

plakat_EU

Počítačové kurzy

 20080117_25

Pronájem učeben

 ucebny-_036

Nejčtenější články

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in D:\wwwroot\zshornimarsov_cz\www\modules\mod_mostread\helper.php on line 75