Základní škola Horní Maršov

20161114_110550 1. třída

Od slavnostního přivítání prvňáčků - 1. září uběhlo už několik měsíců. Ohlédneme-li se, můžeme vidět velké množství naučených poznatků a odvedené práce.

V českém jazyce jsme od prvních písmen došli ke čtení krátkých vět a stejně úspěšní jsme v psaní. Matematika je pro nás velká hra. Sčítáme a odčítáme do pěti, využíváme počítadla a různých předmětů k dosažení správného výsledku. Umíme poznat některé listnaté a jehličnaté stromy, víme, jak se připravují zvířátka na zimu. Vše, o čem si vyprávíme, si s radostí nakreslíme, vystříháme, nalepíme …

Celý článek...
 

IMG_7680 Recyklace hrou

Na konci listopadu 2016 se děti z 1. i 2. stupně naší školy zúčastnily projektu RECYKLOHRANÍ. Program pro děti probíhal v učebně, kde se postupně vystřídaly všechny třídy. Děti plnily úkoly a odpovídaly na otázky obtížností přizpůsobené jejich věku a znalostem.

Celý článek...
 

     RozIMG_7656svícení vánočního stromu 

 

IMG_20161124_103047 Návštěva Stavovského divadla

23. listopadu vyrazil 2. stupeň naší základní školy z trutnovského nádraží za dobrodružstvím do stověžaté Prahy. Naším cílem bylo divadelní představení Les, které se mělo odehrát pod střechou Stavovského divadla.

Dojeli jsme na hlavní nádraží beze ztráty jediného žáka a vytyčili si, že dojdeme k našemu hostelu ve stejném počtu. Díky otevřeným pusám a neustále zvednutým ukazováčkům směrem k tramvajím či eskalátorům, připomínali maršovští žáci domorodý kmen, jenž poprvé uviděl nad svou hlavou proletět letadlo. Přestože byli žáci upozorněni, že by se v matce měst mohli chovat na úrovni, výkřiky žáků typu "Hele, to je ta herečka z Ulice!" mohly na přihlížející působit lehce provinčním dojmem.

Celý článek...
 

DSC_0580Kam po základní škole?

To je otázka, která nedá spát nejen žákům devátých ročníků, ale zejména jejich rodičům. Děti zatím většinou netuší, co chtějí, ani co by po absolvování jednotlivých škol mohli dělat. Abychom jim rozhodování alespoň trochu ulehčili, vydali jsme se v měsících říjnu a listopadu na exkurze a výstavy.
První v pořadí byla výstava středních škol, které sídlí v našem i Pardubickém kraji. Výstava proběhla v Trutnově, děti měly možnost se ptát zástupců škol i studentů škol na všechno, co je zajímá, nejen co se týká studia, ale i na ubytování, stravování, možnost trávení volného času. V neposlední řadě, pokud se zajímali, dozvěděli se i cenu za studium na soukromých školách.

Celý článek...
 

IMG_20161118_092823  Exkurze do Čističky odpadních vod v Bohuslavicích

V pátek 18. 11. se skromná skupinka dorazivších žáků 8. a 9. třídy vypravila do Bohuslavic, aby se dozvěděla něco o čištění odpadních vod. Čistírnou nás provedl zdejší vedoucí, pan Stanislav Morávek. Dozvěděli jsme se, že odpadní voda sem přitéká až z Janských Lázní, Mladých Buků, Svobody nad Úpou a samozřejmě z Trutnova a okolí. Než voda projde celým procesem, stráví na čistírně asi den. První fáze čištění, mechanická, začíná na přítoku lapákem štěrku. Tedy nejen jeho, ale i dalších větších odpadků, které doma spláchneme. Jejich množství a různorodost nás překvapila.

Celý článek...
 


Strana 10 z 69

rodice_vitani_logo

Proškoly.cz

proskoly

Odhlašování obědů

 prihlaseni

Jídelní lístek

 

Změna rozvrhu

stopwatch

EU projekt

plakat_EU

Počítačové kurzy

 20080117_25

Pronájem učeben

 ucebny-_036