Základní škola Horní Maršov

Pozor změna termínu u Výtvarného kroužku - středa 14.45 - 16.00!!!!!

 jezecek Mikuláš 2016 v MŠ

 

DSC_0580Budoucí řemeslníci z Horního Maršova

V letošním roce se nám podařilo uspět v dalším dotačním programu Královéhradeckého kraje, a to Polytechnická výchova a vzdělávání.

Cílem našeho projektu bylo probudit v dětech zájem o manuální práci a usnadnit jim jejich případné uplatnění v učebních oborech. Úkolem předmětu Pracovní činnosti je v dětech vypěstovat základní manuální zručnost. Problémem výuky byl v našem případě nedostatek potřebného vybavení pro žáky a zejména nedostatek pracovního materiálu. Z grantu jsme proto pořídili základní vybavení našich dílen, jako např. kladiva, klíče, šroubováky, akuvrtačky a i přímočarou pilu, a potřebnou zásobu pracovního materiálu.

Celý článek...
 

img_7639 Dramatický kroužek žije aneb tradice pokračuje

Dramatický kroužek má na naší škole dlouhou tradici. Dříve slavil významné úspěchy, jeho členové se účastnili různých recitačních soutěží a soutěže Dětské scény, kde postoupili v roce 2003 i do celostátního kola.

Zhruba před čtyřmi lety jsme na tuto tradici navázali, neslavíme ještě výrazné úspěchy, ale pravidelně se účastníme různých akcí v naší obci. Patří mezi ně pravidelné vystoupení v rámci Svatomartinských slavností, Dnů Země, Dětského dne, pořádaných střediskem SEVER a obcí Horní Maršov. Samozřejmostí je naše účast na besídkách naší školy („Zpívání na schodech“, „Velikonoční den“, „Hornomaršovský jarmark“ apod.).

Celý článek...
 

IMG_7737 Mikuláš 2016

Stejně jako v loňském roce se o letošní mikulášskou besídku postarali žáci 9. třídy. Během třetí vyučovací hodiny navštívili třídy 1. stupně, kde Mikuláš, čerti a andělé vyslechli všechny hříchy a poslechli si básničky a písničky, které si pro ně děti připravily.

Poté jsme opět přivítali návštěvu ze ZŠ v Peci pod Sněžkou. Devítka nachystala pro všechny dílničky s atraktivní náplní. Děti zdobily napečené perníčky (mnohé dlouho nevydržely) a figurky ze slaného těsta, vybarvovaly omalovánky a plnily různé sportovní aktivity jako skákání v pytli na čas, shazování plechovek či útok na florbalovou branku.

Celý článek...
 

20161114_110550 1. třída

Od slavnostního přivítání prvňáčků - 1. září uběhlo už několik měsíců. Ohlédneme-li se, můžeme vidět velké množství naučených poznatků a odvedené práce.

V českém jazyce jsme od prvních písmen došli ke čtení krátkých vět a stejně úspěšní jsme v psaní. Matematika je pro nás velká hra. Sčítáme a odčítáme do pěti, využíváme počítadla a různých předmětů k dosažení správného výsledku. Umíme poznat některé listnaté a jehličnaté stromy, víme, jak se připravují zvířátka na zimu. Vše, o čem si vyprávíme, si s radostí nakreslíme, vystříháme, nalepíme …

Celý článek...
 


Strana 9 z 69

rodice_vitani_logo

Proškoly.cz

proskoly

Odhlašování obědů

 prihlaseni

Jídelní lístek

 

Změna rozvrhu

stopwatch

EU projekt

plakat_EU

Počítačové kurzy

 20080117_25

Pronájem učeben

 ucebny-_036