Základní škola Horní Maršov

DSCN4037  Zápis do 1. třídy 2017

Ve čtvrtek 20. dubna 2017 proběhl na naší základní škole zápis dětí do 1. třídy.

S velkým potěšením přivítáme do našich řad 11 nových školáčků. Akce proběhla opět v pohádkovém duchu. Spousta dětí z vyšších ročníků, převlečených za pohádkové postavy, provázela každého budoucího prvňáčka po celou dobu zápisu. Rodiče tak měli klid na vyplňování důležitých dokumentů a o děti se postarali starší kamarádi a předali je paním učitelkám, které měly připraveny obvyklé drobné úkoly pro budoucí školáky.

Celý článek...
 

Velikonoční tvoření

Ve středu 12. dubna se v základní škole konalo velikonoční tvoření pro žáky naší školy. Tentokrát se ho zúčastnily děti z 1. i z 2. stupně, proto se některé úkoly lišily svojí obtížností. Na mladší žáky čekala křížovka, která se týkala velikonočních znalostí a pojmů, starší žáci si při vybarvování kraslic ověřovali své znalosti z českého jazyka. A je fakt, že pro některé žáky to byl těžký oříšek k rozlousknutí!

Celý článek...
 

20170410_113034Člověk - tvor známý neznámý

To je dost, že jsme je zase jednou vyvezli. V pondělí 10. dubna 7. a 8. třída navštívily Střední zdravotnickou školu v Trutnově.

Zdejší studenti předvedli našim žákům, jak poskytnout člověku první pomoc. Snažili se nás připravit na nejčernější scénáře. Hlavně nám umožnili si všechno vyzkoušet. Žáci ošetřovali zlomeniny, popáleniny i amputované končetiny. Celý den se zachraňovalo. Obvazy se vázaly, škrtidla škrtila a tonometry tonometřily.

Celý článek...
 

20170406_1151411 Zdravá pětka opět v naší škole

Ve čtvrtek 6. 4. zavítala Zdravá pětka i mezi žáky na druhý stupeň- do 6. a 7. třídy. První část programu jsme si zopakovali teorii. Posloužil nám k tomu tzv. zdravý talíř. Podle něho jsme tedy vyvozovali množství jednotlivých živin, které je nutné přijmout. V čem se tyto živiny nejvíce vyskytují a jaká je jejich funkce a význam v organismu. Zajímavé určitě bylo i zjištění, které potraviny- sice chutné, ale ne třeba tak zdravé- nahradit jinými, zdravějšími.

Celý článek...
 

img_2203 Návštěva Legiovlaku v Trutnově

Byl čtvrtek 6. dubna a žáci 6. až 8. třídy se tentokráte nevydali směrem k maršovské škole, ale na vlakové nádraží v Trutnově. Zde již několik dní stal vlak, ale ne ledajaký. Jednalo se v podstatě o muzeum na kolejích, které se věnovalo jednomu významnému období naší historie, a to legiím.

Celý článek...
 

logo3Informace - jednotné přijímací zkoušky 2017

Nové informace

 


Strana 7 z 71

rodice_vitani_logo

Proškoly.cz

proskoly

Odhlašování obědů

 prihlaseni

Jídelní lístek

 

Změna rozvrhu

stopwatch

EU projekt

plakat_EU

Počítačové kurzy

 20080117_25

Pronájem učeben

 ucebny-_036