Základní škola Horní Maršov

p252227

 

   Body The Exhibition

 

 

logo3 Zápis do 1. třídy 2017 - rozhodnutí

 

DSCN4037  Zápis do 1. třídy 2017

Ve čtvrtek 20. dubna 2017 proběhl na naší základní škole zápis dětí do 1. třídy.

S velkým potěšením přivítáme do našich řad 11 nových školáčků. Akce proběhla opět v pohádkovém duchu. Spousta dětí z vyšších ročníků, převlečených za pohádkové postavy, provázela každého budoucího prvňáčka po celou dobu zápisu. Rodiče tak měli klid na vyplňování důležitých dokumentů a o děti se postarali starší kamarádi a předali je paním učitelkám, které měly připraveny obvyklé drobné úkoly pro budoucí školáky.

Celý článek...
 

Velikonoční tvoření

Ve středu 12. dubna se v základní škole konalo velikonoční tvoření pro žáky naší školy. Tentokrát se ho zúčastnily děti z 1. i z 2. stupně, proto se některé úkoly lišily svojí obtížností. Na mladší žáky čekala křížovka, která se týkala velikonočních znalostí a pojmů, starší žáci si při vybarvování kraslic ověřovali své znalosti z českého jazyka. A je fakt, že pro některé žáky to byl těžký oříšek k rozlousknutí!

Celý článek...
 

20170410_113034Člověk - tvor známý neznámý

To je dost, že jsme je zase jednou vyvezli. V pondělí 10. dubna 7. a 8. třída navštívily Střední zdravotnickou školu v Trutnově.

Zdejší studenti předvedli našim žákům, jak poskytnout člověku první pomoc. Snažili se nás připravit na nejčernější scénáře. Hlavně nám umožnili si všechno vyzkoušet. Žáci ošetřovali zlomeniny, popáleniny i amputované končetiny. Celý den se zachraňovalo. Obvazy se vázaly, škrtidla škrtila a tonometry tonometřily.

Celý článek...
 

20170406_1151411 Zdravá pětka opět v naší škole

Ve čtvrtek 6. 4. zavítala Zdravá pětka i mezi žáky na druhý stupeň- do 6. a 7. třídy. První část programu jsme si zopakovali teorii. Posloužil nám k tomu tzv. zdravý talíř. Podle něho jsme tedy vyvozovali množství jednotlivých živin, které je nutné přijmout. V čem se tyto živiny nejvíce vyskytují a jaká je jejich funkce a význam v organismu. Zajímavé určitě bylo i zjištění, které potraviny- sice chutné, ale ne třeba tak zdravé- nahradit jinými, zdravějšími.

Celý článek...
 


Strana 5 z 69

rodice_vitani_logo

Proškoly.cz

proskoly

Odhlašování obědů

 prihlaseni

Jídelní lístek

 

Změna rozvrhu

stopwatch

EU projekt

plakat_EU

Počítačové kurzy

 20080117_25

Pronájem učeben

 ucebny-_036